KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13431037
nr 1343 1037
Emil Hellbom
(1895-1969), Sverige
Oljemålning, Utsikt mot Katarinaberget, Stockholm. Signerad. Olja på duk, 49x35 cm
Emil Hellbom, född 1895, död 1969, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 18:47:03
300 kr
350 kr
24 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm